YEREL
Giriş Tarihi : 09-02-2021 13:47   Güncelleme : 09-02-2021 13:47

ELAZIĞ BELEDİYESİ ŞOFÖR ESNAFINA DESTEK OLUYOR

ELAZIĞ BELEDİYESİ ŞOFÖR ESNAFINA DESTEK OLUYOR

Elazığ Belediyesi şoför esnafının yanında olmaya devam ediyor.

Daha önce Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın girişimleri şoför esnafına gerçekleştirilen desteklerin, bir yenisi daha geldi. Bu kapsamda Elazığ Belediyesi Ulaşım İhtisat ve Hukuk Komisyonu’nda görevli Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte Elazığ Şoförler Odası’nda verimli bir toplantı gerçekleştirildi.

Alınan kararlar kapsamında devir işlemlerinde M ve T plakada ehliyet şartının kaldırılması kararlaştırıldı. Bunun yanında plaka devir ve araç değişikliklerinde araç yaşının 7 yaşından 9 yaşa çıkartılması kararlaştırıldı.

Ayrıca toplantıda esnafı sevindirecek bir karar daha alındı. Devir işleminde belediye encümenin yetkileri Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’ne verilerek, uzayan süreç de kısaltılmış oldu.

Elazığlı şoför esnafının önünü açacak olan bu kararlar camiada sevinçle karşılanırken, Elâzığ Şoförler Odası Başkanı Şevket Toraman yaptığı açıklamada, kararların esnaflar için hayırlı olması temennisinde bulundu. Toraman; “Katkılarından dolayı Elazığ Belediye Başkanımız Şahin Şerifoğulları’na, Elazığ belediye meclis üyelerimize, Ulaşım Hizmetleri Müdürü Cemil Apaydın’a teşekkür ederim.” dedi.