YEREL
Giriş Tarihi : 25-11-2021 15:22   Güncelleme : 25-11-2021 15:22

Elazığ Belediyesi Öğretmenlerin Gününü Kutladı

Elazığ Belediyesi Öğretmenlerin Gününü Kutladı

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Elâzığ Belediyesi tarafından öğretmenler günü programı düzenlendi.

24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle Elazığ Belediyesi, Elazığ’da bulunan Öğretmenleri ağırlayarak Öğretmenler günü Programı düzenledi.

Programa Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman,  Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Kurum Müdürleri STK Temsilcileri ve öğretmenler katıldı.

Elazığ Belediyesi Devlet Konservatuarı Kürsü Başı Korosunun gösterisi ile başladı.

Daha sonra Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, öğretmenlik mesleğinin toplumdaki rolüne değindi. Gürtürk, “İlk emri oku olan bir dinin, tarihte çağ açıp çağ kapatan bir medeniyetin mensupları olarak bizim için öğretmenin ve öğretmenlerin müstesna bir yeri vardır” dedi. 

Elazığ belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları Öğretmenlik her şeyden önce bir gönül işidir diye konuştu. Şerifoğulları, “En zorlu şartlarda dahi vicdanınız ve şefkatinizle dimdik ayakta durursunuz. Çünkü öğretmenlik her şeyden önce bir gönül işidir, bir sevdadır. İnsanlığa adanmış bir ömürdür, körpe yüreklerde koca dünyalar inşa etmektir. Ufkumuzu çizen siz kıymetli öğretmenlerimize fedakârlığınız ve üstün gayretiniz için binlerce kez şükranlarımı arz ederim” ifadelerini kullandı.

Şerifoğulları, şehit olan öğretmenleri anarak öğretmenlere rahmetle diledi. Şerifoğulları, “Bu vesileyle vatan toprağının her karışı azizdir diyerek yüreklerinde ki öğretmenlik sevdasıyla göreve koşan ve hain terör saldırıları sonucu şehit düşen Aybüke Yalçın ve Necmettin Yılmaz hocamızın nezlinde tüm şehit öğretmenlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum” dedi.

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, Ülkenin kalkınmasında öğretmenlerin büyük emeği olduğunu vurguladı. Elazığ Valisi Dr. Toraman, “Ülkemizin kalkınmasında, gelişmesinde, bugünkü seviyesine ulaşmasında öğretmenlerimizin çok büyük emeği, fedakârlığı ve gayreti mevcut. Bizim öğretmenlerimiz yaptıkları işi yalnızca bir mesai olarak görmeyen, eğitim öğretim faaliyetini toplumun eğitilmesi, bütün bir fertlerin eğitilmesi olarak değerlendiren bir tür akil insan, danışılan insan hüviyetini hep muhafaza etti” ifadelerini kullandı.

Program, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ndeki görevli öğretmenleri sahne almasıyla devam etti.