YEREL
Giriş Tarihi : 25-05-2021 15:40   Güncelleme : 25-05-2021 16:04

Elazığ Bahçelievler Polis Karakolu'nda sıcak dakikalar yaşandı

Elazığ Bahçelievler Polis Karakolu'nda sıcak dakikalar yaşandı

Elazığ’da polis merkezine tüfekle gelen şahıs, ikna edilerek etkisiz hale getirilip gözaltına alındı.

Olay, merkeze bağlı Nailbey Mahallesi Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan Bahçelievler Polis Merkezinde meydana geldi. Alınan bilgiye göre, Şüpheli H.A, kıyafetinin üzerine sakladığı pompalı tüfekle polis merkezinin bahçesine girdi. Bu sırada görevli polisler fark edip dur ihtar çekerek müdahale etmek istedi. Şahsın tüfeği çekmesi üzerine tedbirler alındı. Aynı zamanda bölgeye çok sayıda polisle birlikte Özel Harekat Timi sevk edildi. Şahısla bir süre görüşen polisler, yaklaşık yarım saatin sonunda şüpheliyi ikna ederek silahını bırakmasını sağladı. Psikolojik sorunları olduğu ileri sürülen şüpheli gözaltına alınarak kontrol için hastaneye sevk edildi.

Terörle bağlantısı olmadığı öğrenilen olayla ilgili geniş kapsamlı soruşturma da yapıldığı bildirildi.

ÇOK SAYIDA POLİS SEVK EDİLDİ

İhbar üzerine Bahçelievler Polis Karakolu’na çok sayıda polis ekibi ve sağlık görevlileri sevk edildi. Karakol çevresinde yoğun güvenlik önlemi alınarak cadde trafiğe kapatıldı.

RAST GELE ETRAFA ATEŞ AÇILDI

Karakolda bulunan bir şahsın karakol içerisinde rast gele etrafa ateş açtığı öğrenildi. Şans eseri olayda yaralanan olmadı. Etrafa rast gele ateş açan şahıs ise polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.