SPOR
Giriş Tarihi : 24-01-2021 22:12   Güncelleme : 24-01-2021 22:12

DÜŞMEZ’DEN AMATÖR LİGLER VE SÜPER LİG İÇİN ÖNEMLİ AÇIKLAMA

DÜŞMEZ’DEN AMATÖR LİGLER VE SÜPER LİG İÇİN ÖNEMLİ AÇIKLAMA

TTF Başkan Vekili Ali Düşmez, Amatör Ligler ve Süper Lig İçin önemli açıklamalarda bulundu.

Beyaz TV'de Beyazfutbol proğramına canlı bağlanan TTF Başkan Vekili Ali Düşmez, Amatör maçlarının ne zaman oynanacağıyla ilgili  şunları söyledi; "Bilim Kurulunun tavsiyeleri olmadan biz bir şey yapamayız. 1 Mart 2021 tarihine kadar sokağa çıkma yasağı var. Şartlar uygun olursa, bilim kurulu uygun görürse maçlar oynanır. Biz maçları oynatmak istiyoruz. Ama bu karar, TFF de tartışılacak. Bilim Kurulu karar verecek ona göre. Maçların oynanması aşının olumlu sonuç vermesine de bağlı. Şuan benim burada bir şey söylemem doğru olmaz. ”

Mart yada Nisan gibi maçların oynanması yönünde amaotör liglerin beklenti içine girdiklerinin hatırlatılmaması üzerine bu konu da tek başına bir şey söyleyemeyeceğini dile getiren Düşmez, buna TFF’nin, Bilim Kurulunun, Devletin karar verebileceğini vurguladı.

Ali Düşmez, canlı yayında yaptığı açıklamasının devamında şunları aktardı” Geçen yıl 13 Mart’ta ilk kovitten bir ölüm oldu.

Türkiye teyakkuza geçti. TTF’de Amatör Liglerin görüşüldüğü Kurulda Nihat Özdemir Başkanımla birlikte görüştük. Yetkili kurullar, Bilim Kurulu kararları kapsamında maçlar oynanmamaya başlandı.  Şuan amatör ligde 24 bin takım var. 320-330 bin amatör futbolcu var. Bun dan 15 sene evvel, 30 bin civarında maç oynanırken şimdi pandemi öncesine kadar 117 bin maç oynanıyor. 81 İlde Amatör Spor Kulüpleri Başkanı var. Hepsi gönüllük esasına göre çalışıyor. Ama üste TFF vardır. TFF genellikle önlem alır. Benim oynatmam oynatamam söz konusu olamaz. Devletimiz adına TFF bir karar verir. Bu anlamda amatörlerinde bir ayrıcalığı yoktur. Marttan buyana 8 bildiri yayınladık. Bizim sağlık kurulumuzun bildirileri yayınlanıyor. Biz maçlarla ilgili bilim kurulu kararlarını yayınlıyoruz bu bildirileri yayınlıyoruz.”