YEREL
Giriş Tarihi : 24-01-2021 17:39   Güncelleme : 24-01-2021 17:39

DEPREMİN YIL DÖNÜMÜNDE BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI AÇIKLAMA YAPTI

DEPREMİN YIL DÖNÜMÜNDE BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI AÇIKLAMA YAPTI

 24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen 6,8 şiddetindeki depremin 1. Yıl dönümünde Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları açıklamalarda bulundu.

24 Ocak depreminin 1. Seneyi devriyesinde Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Elazığ’a geldi. Bakan Murat Kurum ve beraberindeki heyet depremin ardından yapılan konutlarda incelemelerde bulundular. Bizmişen Mahallesi’nde yapılan konutların incelenmesi esnasında AK Parti Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları açıklama yaptı.

ŞERİFOĞULLARI: ELAZIĞ’IMIZIN HER SOKAĞI HER MAHALLESİ ADIM ADIM, KARIŞ KARIŞ GEZİLDİ

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, “24 Ocak depreminin seneyi devriyesindeyiz. Tam 1 yıl geçti. 24 ocak tarihinde saat 20.55’de 6.8 şiddetinde ki depremin akabinde bizler yerelde valiliğimiz belediyemiz ekiplerimiz ile birlikte hızlı bir şekilde kriz masasına geçerek şehrimizde yaşanan afet sonrası sıkıntıları giderebilmek adına ve tespitlerin yapılabilmesi adına kriz masasını oluşturduk. Ve hemen akabinde Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla 3 bakanımız ilimize teşrif ettiler. Ve hızlı bir şekilde yaraların sarılabilmesi adına çalışmalar başlatıldı. Hızlı bir şekilde yaraların sarılması istenirken, aynı zamanda şehrin yeniden planlanması adına da hummalı bir çalışma başlatıldı. Bu çalışmada sayın milletvekillerimizin çok büyük gayretleri oldu. Çevre ve şehirciliğin üstün gayretleri, içişleri bakanımızın üstün gayretleri oldu. Elazığ’ımızın her sokağı her mahallesi adım adım, karış karış gezildi. Yeniden planlanma açısından projeler başlatıldı. Bir taraftan yıkımlar bir taraftan yeniden inşa edilecek konutların projeleri ihaleye hazırlandı” dedi.

ŞERİFOĞULLARI: TÜM EKİBİMİZLE BİRLİKTE SAHADAYDIK

Başkan Şerifoğulları, “Bugün gelmiş olduğumuz noktada 20 bin konutu yapımı devam ediyor ve 2 bin 500 konutun teslimatı yapılmış ve Allah nasip ederse yarın Sayın Cumhurbaşkanımızın ilimize teşrifleriyle birlikte yeni konutlarının hak sahiplerine verilme töreni ilimizde gerçekleşecek ben bu anlamda özelikle Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya ve sağlık bakanımız Fahrettin Koca’ya ve tüm bakanlık personellerine sonsuz şükranlarımı arz ediyorum. Bizler yerel yönetimler olarak Elazığ Belediyesi çalışanları olarak ilk saatlerden itibaren bugüne kadar gelmiş olduğumuz süre zarfında şehrimizin güvenilir binalar yapılması adına ve şehrimizin yeniden inşaatı halinde tüm ekibimizle birlikte sahadaydık. Bundan sonraki süreçlerde de bizler şehrimizin güzelleşmesi daha müreffeh bir şehir haline gelmesi adına çalışmalarımızı yürüteceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızdan taleplerimiz isteklerimiz olacak. Sayın Cumhurbaşkanımızın Elazığ’a bakışı çok farklı, gölündeki yeri çok farklı ve yarın inşallah ilimize de müjdeler vererek hak sahiplerine anahtar teslimi için güzel bir şekilde ağırlayacağız. Sayın Cumhurbaşkanımıza katkılarından dolayı şükranlarımı iletiyorum” diye konuştu.