YEREL
Giriş Tarihi : 11-03-2021 11:52   Güncelleme : 11-03-2021 11:52

Deprem Araştırma Komisyonu Üyeleri Elazığ Ziyaretine Başladı

Deprem Araştırma Komisyonu Üyeleri Elazığ Ziyaretine Başladı

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kurulan ve depreme karşı alınabilecek önlemler ve zararlar ile ilgili inceleme yapmak üzere gece saatlerinde Elazığ’a gelen araştırma komisyonu üyeleri Elazığ’da ziyaretlerine Elazığ Valisi Erkaya Yırık’ı ziyaret ederek başladı.

Heyet, Elazığ Valisi Erkaya Yırık tarafından karşılandı. Araştırma komisyonu üyeleri Elazığ Valiliği’nde 24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen depremin ardından yapılan çalışmalar ile ilgili Elazığ Valisi Erkaya Yırık ve kurum müdürleri ve birim sorumlularından brifing aldı.

Konuşma yapan Elazığ Valisi Erkaya Yırık ‘’ çok kıymetli Ankara’dan TBMM’den ilimize teşrif eden depreme karşı alınabilecek önlemleri ve deprem zararlarını en aza indirebilmek için alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi için kurulmuş olan meclis araştırma komisyon yelerimiz sayın başkanımız bugün itibariyle Elazığ’ımızın misafirleri olacak. Bu komisyon vesilesiyle ilimize teşrif eden Sakarya Milletvekilimiz ve komisyon başkanımız Sayın Recep Uncuoğlu, Kocaeli Milletvekilimiz Sayın İlyas Şeker aynı zamanda başkanvekili Kırklareli Milletvekilimiz Selahattin Minsolmaz, Hatay Milletvekilimiz Lütfi Kaşıkçı, Adana Milletvekilimiz Müzeyyen Şevkin,  İstanbul Milletvekilimiz Cemal Çetin, İstanbul Milletvekilimiz yine Mustafa Demir, İstanbul Milletvekilimiz yine Abdullah Güler, İstanbul Milletvekilimiz Ali Kenanoğlu, İstanbul Milletvekilimiz Gökhan Zeybek, İzmir Milletvekilimiz Necip Nasır, Malatya Milletvekilimiz Ahmet Çakır hoş gelmişler. Bu araştırma komisyonun Elazığ’da ki görevini kısaca anlattım. 24 Ocak 2020 tarihinde Elazığ’ımız Sivrice merkezli 6.8 büyüklüğünde meydana gelen depremde toplamda 41 vatandaşımız hayatını kaybetti. Hemen akabinde 1600 vatandaşımız yaralandı. ‘’ ifadelerini kullandı.

Heyet ziyaretlerine Elazığ Belediyesi ile devam edecek, araştırma komisyonu üyeleri Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’ndan bilgi alacak