YEREL
Giriş Tarihi : 02-12-2021 12:40   Güncelleme : 02-12-2021 12:40

Demirci’den 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

Demirci’den 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

Ziver Holding Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Demirci, “3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ” münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Demirci mesajında şu ifadelere yer verdi; “Engellilik, yalnızca engellileri ve ailelerini değil, toplumun tüm kesimlerini yakından ilgilendiren, özel eğitimden rehabilitasyona, istihdamdan sosyal hizmetlere kadar genel bir anlayışla ele alınması gereken toplumsal bir konudur. Tüm dünya ülkelerinde olduğu gibi, ülkemizde de milyonlarca engelli insan bulunmaktadır.

Engellilerimizin çağdaş bir toplumda, ayrım yapılmadan, toplumun diğer bireyleriyle eşit pozisyonda yer alabilmeleri için her alanda desteklenmeleri gerekmektedir. Onların yaşamdan mutlu olmaları, geleceğe güvenle bakabilmeleri ve üreten bireyler olarak kendi kendilerine yeter duruma gelmeleri için kamu kurumları, yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları ve tüm vatandaşlarımız işbirliği içinde olmalıdır.

Unutmamak gerekir ki; engelli duruma düşmek, hiçbir zaman hayatın sonu olarak değerlendirilmemeli; okumaya, öğrenmeye, iş hayatına, sosyal hayata katılmaya bir engel olarak görülmemelidir.

3 Aralık Dünya Engelliler Gününde, engellilerimizin toplumsal hayata katılım ve başarmak yolunda gösterdikleri gayretlerden büyük mutluluk duyduğumu belirterek; herkesi engelli vatandaşlarımıza sahip çıkmaya davet ediyor, onlara sağlıklı, neşeli, umut dolu, mutlu ve huzurlu bir hayat diliyorum. “ ifadelerine yer verdi.