YEREL
Giriş Tarihi : 19-12-2020 12:24   Güncelleme : 19-12-2020 12:24

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, KEBAN BELEDİYE BAŞKANI ATLI İLE GÖRÜŞTÜ

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, KEBAN BELEDİYE BAŞKANI ATLI İLE GÖRÜŞTÜ

Keban Belediye Başkanı Fethiye Atlı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşerek ilçesi için hazırladığı talep dosyasını takdim etti.

Keban Belediye Başkanı Fethiye Atlı Keban'ın talepleri ve yapılması planlanan yatırımlar için Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya geldi. Görüşmeye ilişkin sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Başkan Atlı, Keban’da yapılması planlanan 5 yataklı hastane için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın devreye girerek Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya 25 yataklı hastanenin yapılması için talimat verdiğini söyledi.

İlçesi adına birçok müjdeli haberle dönen Başkan Atlı görüşmeye ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Bugün Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde ilçemizin talepleri ve yapılması planlanan yatırımlar için görüştüm. Cumhurbaşkanımızın siz değerli Kebanlı hemşehrilerime öncelikle Selamını iletmekle başlamak istiyorum.

 “25 YATAKLI HASTANE TALİMATI”

İlçemiz için hazırlamış olduğum talep dosyasını Sayın Cumhurbaşkanımıza takdim ettim. Görüşme esnasında Cumhurbaşkanımız Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin KOCA ile bizzat telefon ile görüşerek ilçemize yapılacak olan 5 yataklı hastane 25 yataklı olarak yapılması konusunda talimat vermiştir. Cumhurbaşkanımızın talimatıyla Belediyemize Türkiye Belediyeler Birliği tarafından 1 adet itfaiye aracı hibesi Şubat ayı içerisinde yapılacaktır

Talep dosyasında yer alan diğer konular ise şunlardan oluşmaktadır.

İlçemizde yaşanan konut sıkıntılarının giderilmesi ve yaşanan göç olaylarının önüne geçilmesi için TOKİ tarafından Belediyemize ait taşınmazlar üzerine toplu konut yapımı.

İlçemizde yıkımı yapılan Polis Lojmanlarının yapılması.

İlçemize Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak olan içme suyu göleti ve paket arıtma tesisinin ihalesinin hızlandırılarak sonuçlandırılması.

Keban Adliyesi, Hükümet Konağı ile aynı binada hizmet vermektedir. Şuan ihtiyaca cevap veremeyecek durumdadır. Maliye bakanlığı tarafından yeni adliye binası yapımı için yer tahsisi yapılmıştır. İlçemize yeni adliye binası için gerekli ödeneğin çıkarılması.

24 Ocak 2020 tarihinde Elazığ’da meydana gelen 6.8’lik depremin ardından ilçemizde 1 okul ağır hasarlı olduğundan dolayı yıkımı gerçekleşmiştir. Yıkılan okulumuzun yerine yenisinin yapılması için Milli Eğitim Bakanlığından ödeneğin çıkarılması.

Fırat Nehri üzerinde yaz ve gezi turizminin sağlanması amacıyla gezi teknesi Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığından talep edilmiştir bu talebimizin yerine getirilmesi.

Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından belediyemize tahsisi yapılan Meteoroloji alanının Kültür Merkezi Yapılması için Kültür ve Turizm Bakanlığından gerekli proje ödeneğinin verilmesi.

Belediyemiz tarafından finanse edilen, 6 Köy ve 10 mezrayı ilçeye 25 Km kısaltacak olan 3,5 Km’lik Alternatif Zırkı Grup Köylerinin bağlantı yolunun İl Özel İdaresi tarafından tamamlanması konusu.

2017 Yılında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı teknik personelleri tarafından çizimi yapılan Fırat Sahil Projesinin yapımı için Tarım ve Orman Bakanlığı Milli Parklar Genel Müdürlüğünden hibe desteğinin sağlanması.

İlçemizde bulunan doğa harikası Gümüşkaya Sarkıt Dikit Mağarasının Sağlık ve Gezi turizmine kazandırılması için Tarım ve Orman Bakanlığı Milli Parklar Genel Müdürlüğünden hazırlanan projelerin hayata geçirilmesi

Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından konularını içeren dosyalarımız hakkında bakanlıklara ve kurumlara bizzat hızlandırılması ve gerçekleştirilmesi için talimatlar verilmiştir.  İnşallah bizler de bu konuların takipçisi olarak bu hizmetlerin ilçemize sunulmasını sağlayacağız”