YEREL
Giriş Tarihi : 07-01-2021 22:34   Güncelleme : 07-01-2021 22:59

CHP’Lİ ÖZTUNÇ’UN SÖZLERİNE ELAZIĞ’DAN TEPKİ YAĞDI

CHP’Lİ ÖZTUNÇ’UN SÖZLERİNE ELAZIĞ’DAN TEPKİ YAĞDI

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç’un Elazığ’da yaptığı açıklama büyük tepki topladı. AK Parti Elazığ Milletvekilleri Metin Bulut, Sermin Balık, Tolga Ağar, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ve AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, sosyal medya hesaplarından Öztunç’a cevap vererek tepki gösterdiler. Öte yandan Öztunç’a karşı Twitter’da açılan “HaddiniBil” etiketi Türkiye gündemine girdi.

CHP heyetiyle birlikte Elazığ’a gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç’un yaptığı açıklamalar tepki topladı. Çeşitli gezi ve incelemelerde bulunan CHP’li heyet daha sonra parti aracına çıkarak açıklama yaptı.

ALİ ÖZTUNÇ: BUNLARI UYARMAK İÇİN KULAKLARINI ÇEKMEK İÇİN BUGÜN BURADAYIZ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, “Yardım kolisi tam geliyor mu? Gelmiyor. Gelenin içinde de çoğunlukla biliyorum zamanı tarihi geçmiş ürünler var öyle değil mi? Hak mı böyle bir hak olur mu? Bunun için mi var devlet? Hepiniz, çoğunuz büyük bir çoğunluğunuz büyük bir kısmınız gittiniz AK Parti'ye oy verdiniz bunun için mi oy verdiniz? Hayır! Bunları uyarmak için kulaklarını çekmek için bugün buradayız. Başka bir derdimiz yok” dedi.

İL YÖNETİCİLERİNDEN TEPKİ

Genel Başkan Yardımcısı Öztunç’un bu açıklamaları büyük tepki topladı. AK Parti Elazığ Milletvekilleri Metin Bulut, Sermin Balık, Zülfü Tolga Ağar, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ve AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım Genel Başkan Yardımcısı Öztunç’un bu sözlerini sosyal medya hesapları üzerinden eleştirdi.

TWİTTER’DA TÜRKİYE GÜNDEMİNE GİRDİ

Twitter’da “HaddiniBil” etiketiyle yapılan paylaşımlar Türkiye’nin gündemine oturdu. Milletvekilleri ve Belediye Başkanının yaptığı paylaşımlara vatandaşlar da destek verdi. “HaddiniBil” etiketi Twitter’da Türkiye gündemine girdi.

BULUT: BİZ BURADAYIZ

AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, “Sn. Vekil @Ali_Oztunc Elazığ had bildirme yeri değil. Had bilme yeridir. Hiç kimse Elazığlıların kulağını çekmeye cüret edemez. Önce haddinizi bileceksiniz. Biz burdayız buyurun bir deneyin de görelim. #HaddiniBil” dedi.

BALIK: İTTİFAK ORTAKLARINIZIN KULAĞINI ÇEKİN

AK Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık, “Siz önce teşkilatlarınızdaki tacizcilerinizin, tecavüzcülerinizin, terörist cenazelerine katılan vekillerinizin, deprem bölgesine kayak takımları ile gelen belediye başkanınızın, sırtını hain terör örgütü PKK'ya dayayan ittifak ortaklarınızın kulağını çekin!” ifadelerini kullandı.

AĞAR: ZAHMET ETMEYİN BEN GELEYİM DENEYİN KULAĞIMI ÇEKMEYİ

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar, “Elazığ’dayım nerdeyseniz siz misafirsiniz zahmet etmeyin ben geleyim deneyin kulağımı çekmeyi bir senedir bu şehirde devlet millet el ele çalışanlar hastalıklarını saklamaya çalışarak evleri yetiştirmeye çalışıyor zor günde gelmedin şimdi bugün bu ne terbiyesizlik” dedi.

ŞERİFOĞULLARI: ELAZIĞLININ KULAĞINI ÇEKMEK KİMSENİN HADDİNE DEĞİL

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ise “Sn. @Ali_Oztunc, Elazığ halkı merttir, yiğittir. Yapılan iyilikleri asla unutmaz, hele ki zor zamanında dağ gibi arkasında duran devletinin ve kendi evlatlarının kulağını başkasına çektirmez. Elazığlının kulağını çekmek kimsenin haddine değil... #HaddiniBil” paylaşımını yaptı.

YILDIRIM: ELAZIĞ'DA OLDUĞUNU UNUTMA

AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, “Halkın sesine kulak vermiyorsunuz, bizleri kulak çekmekle tehdit ediyorsunuz. Seçimlerde kimlere destek verdiğinizi, kimlerin sizin kulağınızı çektiğini bizler çok iyi biliyoruz.Elazığ'da olduğunu unutma #HaddiniBil” dedi.