YEREL
Giriş Tarihi : 15-12-2020 19:34   Güncelleme : 15-12-2020 19:34

ÇALIŞKAN BÜROKRAT GÖREVİNDEN ALINDI

ÇALIŞKAN BÜROKRAT GÖREVİNDEN ALINDI

24 Ocak'ta meydana gelen Elazığ depremi sonrası geceli gündüzlü mesai harcayan Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mustafa Pirinçci görevinden ayrıldı.

Elazığ tarihinin en büyük felaketlerinden biri olarak gösterilen 24 Ocak Sivrice Depremi sonrası geceli gündüzlü çalışan ve deprem sonrası sürecin en önemli aktörlerinden biri olan Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mustafa Pirinçci'nin görevden ayrıldığı öğrenildi.

Depremin yaşandığı ilk günden itibaren sürekli sahada olan ve ekiplerin koordinasyonunu en iyi şekilde yönetmeye gayret eden Pirinçci'nin görevden ayrılığı kamuoyunda şok etkisi oluşturdu.

Deprem sonrası kentsel dönüşüm sürecini tüm bürokratik problemlere rağmen büyük bir titizlikle çözmeye çalışan İl Müdürü Mustafa Pirinçci'nin hangi sebeplerle görevden ayrıldığı konusunda ise Valilik ve Siyasi irade tarafından henüz açıklama yapılmaması ise dikkat çekiyor.

Daha önce İl Özel İdare Genel Sekreter Yardımcılığı döneminde şehrin özellikle kırsal kesimlerin yaşamış olduğu köy sorunları ile bizzat ilgilenen ve pratik çözümleri ile her zaman takdir toplayan Mustafa Pirinçci, son olarak depremin en acı kaybının yaşandığı Dilek ve Petek sitelerinin teslim sürecinde yaşanan bürokratik engeller üzerine 10 Bin TL dolayındaki AKSA Doğalgaz abonelik ücretini şahsi olarak ödemiş ve vatandaşların hak sahibi oldukları konutlarını kullanmalarına olanak sağlamıştı.

Şehrin sevilen bürokratlarından biri olan Mustafa Pirinçci'nin bundan sonraki süreçte hangi görevi yürüteceği ise şimdiden merak ediliyor.