YEREL
Giriş Tarihi : 02-12-2020 12:14   Güncelleme : 02-12-2020 12:14

ÇALIKTAN, “ELAZIĞ MALATYA BİR ELMANIN YARISI”

 ÇALIKTAN, “ELAZIĞ MALATYA BİR ELMANIN YARISI”

Cemiyet üyelerimizin Malatya Milletvekili Öznur Çalık ile Malatya Söz Gazetesinde yaptığı sohbette; Çalık, Malaya ve Elazığ’ın ayrı düşünülemeyeceğini aslında bir elmanın yarısı olduklarını ifade etti.

Elazığ Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyet yönetim kurulu üyeleri Malatya'da bir dizi ziyaretlerde bulundu. Geçtiğimiz gün hayatını kaybeden Anadolu Spor Gazetecileri Medyası Genel Başkanı Akif Çelik'in ailesine taziye ziyaretinde bulunan Cemiyet üyeleri daha sonra Malatya Söz Gazetesi'ne bir ziyaret gerçekleştirdi.Cemiyet üyelerimizin ziyareti, Ak Parti MKYK üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık’ın Malatya Söz Gazetesinin ziyaretiyle çakışınca, ziyaretimiz Malatya-Elazığ üzerine hoş bir sohbete dönüştü. Samimi ortamda geçen sohbette memnuniyetini dile getiren cemiyet üyeleri, "Sayın Öznur Çalık’ın Elazığ ve Malatya arasında işin ayna kısmının bir elmanın iki yarısından başka bir şey olamayacağını belirterek, çok istiyorsanız Kömürhan köprüsü sizin olsun gelecek yatırımlar bizim” diyecek kadar memleket sevdalısı olmasına şahit olduk. Tabii bunu söylerken espri içgüdüsünün yanına, olaya bölge olarak ve bu bölgenin yatırımı olarak bakılması gerektiğini bizlere aktarması; gözümüzden kaçan gerçeğin, gerçek yüzü oldu.

Cemiyetimizin üyesi Mehmet Duman; “Şehirlerin, devletin bütçesinden alacakları ödenek ve her türlü imkân yapılan yatırımların düşülmesiyle geri kalan kısımdan oluşacağı için biz yine köprüye ortak olalım.” dedikten sonra, aslında bu köprünün doğu Anadolu’ya, güneye hatta Karadeniz’e açılan bir yatırım olmasından dolayı,“Bölge olarak sahip çıkmamız gerektiği noktasında hem fikir olduk" diyerek sohbetlerinden ötürü milletvekili Çalık'a teşekkür etti.

Milletvekili Çalık ise sohbetten memnuniyetini dile getirerek, Malatya’ya yapılan ve yapılması düşünülen yatırımlar hakkında da bilgi verdi. Çalık, küresel sıkıntımız olan Covid 19 salgınında ülke ve hükümet olarak neler yaptıklarını ve yapacaklarını anlattı.