YEREL
Giriş Tarihi : 04-01-2021 22:33   Güncelleme : 04-01-2021 22:33

BELEDİYE MECLİSİ YILIN İLK TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

BELEDİYE MECLİSİ YILIN İLK TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Elazığ Belediyesi meclis üyeleri yılın ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Toplantıda 45 madde görüşüldü. Görüşülen maddeler arasında Elazığ Basın ve Medya Cemiyeti Başkanı M. Nafiz Koca’nın verdiği dilekçe doğrultusunda belediyeye müracaat ederek Elazığ Basınına Emek vermiş ve ahirete intikal eden İhsan Turan ve Turan Turan ( Turan Gazetesi), Aydın Meral ( Uluova Gazetesi İmtiyaz Sahibi)  3. Kemal Ergün Aslan ( Fırat Gazetesi)  4. Çetin Kurdoğlu ( Uluova ve Günaydın Gazetesi ) 5. Mustafa Devrim ( Doğan Haber Ajansı ) 6. Muhsin Parlar Uluova Gazetesi Kurucusu) 7. İbrahim Kara ( Türk Haber Ajansı ) meslektaşlarının isimlerini uygun görülen cadde sokak ve parklara verilmesi talebi ile ilgili teklif yazısı gündeme getirildi.

Mehmet Zeki Sekin’in verdiği dilekçe doğrultusunda ilimiz merkeze bağlı bızmişen TOKİ konutlarının bulunduğu yeni oluşan mahalleye Şehit Fethi Sekin mahallesi olarak isminin verilmesi yazısı konuşuldu.

İlimizde yaşanan deprem sonrasında TOKİ tarafından birçok bölgede inşa edilen konutlardan dolayı yerleşim yerleri genişlemiş, yeni ve uzun güzergahlara ihtiyaç duyulmuş, bu sebeple genel olarak şehir içinde toplu taşımada oluşabilecek sıkıntıları önlemek ve yeni inşa edilen konutlara vatandaşlarımızın ulaşımını rahat bir şekilde sağlamak amacıyla Belediyemiz tarafından şehir içi toplu taşıma hizmetinde kullanılmak üzere 52 adet otobüsün satın alınması teklifi görüşüldü.