YEREL
Giriş Tarihi : 18-05-2022 00:06   Güncelleme : 18-05-2022 00:10

BAŞKAN ŞERiFOĞULLARI’NIN ViZYON PROJELERi HAYATA GEÇiYOR

BAŞKAN ŞERiFOĞULLARI’NIN ViZYON PROJELERi HAYATA GEÇiYOR

Hizmet süresinin 3. yılını geride bırakan Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, şehrin yıllardır çözüm bekleyen sorunlarını çözüme kavuşturuyor, vadettiği projelerini tek tek hayata geçiriyor.

Türkiye’nin en genç İl Belediye Başkanları arasında yer alan Başkan Şerifoğulları, gerçekleştirdiği çalışmalarla örnek bir Başkan profili çiziyor.

Seçim vaatleri arasında yer alan 11 ana başlıkta 100 projenin büyük bölümünü tamamlayarak vatandaşın hizmetine sunan Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları; Fuar Alanı, Yeni Terminal Binası ve Kent Meydanları gibi vizyon projeleri ile şehrin geleceğine değer kazandırıyor.

ŞEHRİN YENİ CAZİBE MERKEZİ FUAR VE KONGRE MERKEZİ HİZMETE SUNULDU

Uzun yıllardan beri şehrin beklentileri ve ihtiyaçları arasında ilk sıralarda yer alan Fuar ve Kongre Merkezi, Türkiye’nin ilk konsept projelerinden biri olarak inşa edilerek hizmete sunuldu. 

RAMAZAN AYINDA HİZMETE SUNULDU

15 Ocak 2021 tarihinde vefat ederek aramızdan ayrılan Şair-Yazar Doç. Dr. Ahmet Tevfik Ozan’ın isminin verildiği Fuar ve Kongre Merkezi, geride bıraktığımız Ramazan ayında Elazığ Belediyesi’nin düzenlediği etkinliklerle kapılarını vatandaşlara açtı.

17 BİN METREKARE KULLANIM ALANINA SAHİP

Ramazan ayı ve  Ramazan Bayramı boyunca düzenlenen etkinliklere ev sahipliği yapan ve yüz binleri ağırlayan Dr. Ahmet Tevfik Ozan Fuar ve Kongre Merkezi, 25 bin metrekarelik bir alanda 17 bin metrekarelik kullanım alanına sahip.

NİKAH SALONLARI, TOPLANTI SALONLARI, AÇIK VE KAPALI OTOPARKLAR…

Şehrin sanayisinin ve ticaretinin gelişmesi ve dünya pazarlarına açılabilmesine olanak tanıyacak Fuar ve Kongre Merkezi bünyesinde; toplam 6 bin metrekare kapalı fuar ve sergi alanı, iki adet 108 kişilik nikah salonu, bir adet 120 kişilik, bir adet 360 kişilik çok amaçlı salon, üç adet toplantı salonu, fuaye alanı, restoran, kafeterya, ofisler, 145 araçlık kapalı, 55 araçlık açık otopark yer alıyor. 

ŞEHRİN OTOPARK SORUNUNU ÇÖZÜME KAVUŞTURACAK PROJELER:

-KENT MEYDANI VE YER ALTI OTOPARKI

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın vizyon projelerinden biri olan Kent Meydanı projesinde de çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Şehrin otopark sorununa önemli ölçüde çözüm olacak ve şehre yepyeni bir vizyon kazandıracak projenin inşa çalışmalarında son aşamaya gelindi.

KABA İNŞAAT ÇALIŞMASI TAMAMLANIYOR

Toplamda 22.000 metrekare kapalı alana sahip, iki katlı ve 940 araç kapasiteli modern yer altı otoparkının kaba inşa çalışmaları tamamlanmak üzere. Otopark kaba inşaat çalışmalarının tamamlanmasının ardından zemin kaplama, elektrik ve mekanik çalışmalara başlanacak.

Tarihi Öğretmenevi ile yeni Valilik binası arasında kalan alan, Cemiloğlu Parkı’nı da kapsayacak şekilde Kent Meydanı olarak düzenleniyor. Proje kapsamında yaklaşık 38.000 metrekare açık alan düzenleme çalışması gerçekleştirilecek.

Yer altı otoparkı ile eş zamanlı yürütülecek meydan düzenleme çalışmaları kapsamında alanın yaklaşık 22.000 metrekaresinde bazalt taş kullanılarak sert peyzaj düzenlemesi gerçekleştirilecek. Alanın 16.000 metrekarelik kısmı ise yeşil örtü ile düzenlenecek.

Şehrin geleceğine değer kazandıracak Kent Meydanı; su ögeleri, kuru havuz (su oyunları), süs havuzları, lazerli ışık gösterileri ve simgesel bir çalışma ile şekillenecek.

15 TEMMUZ DEMOKRASİ MEYDANI YER ALTI OTOPARKI VE MEYDAN DÜZENLEME PROJESİ

Şehrin otopark sorununa çare olacak bir diğer önemli proje ise 15 Temmuz Demokrasi Meydanı Yer Altı Otoparkı ve Meydan Düzenleme Projesi.

Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın girişimleri sonucunda Elazığ Belediyesi’ne devredilen SGK eski binası ve 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda hayata geçirilecek 15 Temmuz Demokrasi Meydanı Yer Altı Otoparkı ve Meydan Düzenleme Projesi’nde inşa çalışmaları devam ediyor.

224 ARAÇLIK YER ALTI OTOPARKI

Şehir kimliğine değer kazandıracak proje kapsamında, toplam 7.000 metrekare kapalı alana sahip iki katlı 224 araç kapasiteli yer altı otoparkı inşa ediliyor. Alanın üst kısmı ise 15 Temmuz Demokrasi Meydanı ve Kapalı Çarşı ile bütünlük oluşturacak şekilde yeni bir yaşam alanı olarak düzenleniyor.

UZUN YILLARIN BİR PROBLEMİ DAHA ÇÖZÜME KAVUŞUYOR

-YENİ ŞEHİRLER ARASI OTOBÜS TERMİNALİ İNŞAAT

ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Başkan Şerifoğulları, şehrin vizyonuna yakışır bir projeyi daha hayata geçiriyor. Mevcut otobüs terminalinin ihtiyaçları artık karşılayamaması nedeniyle modern ve konforlu bir Yeni Şehirler Arası Otobüs Terminali inşa ediliyor.

ŞEHRİN KİMLİĞİNE DEĞER KATACAK

Güney Çevre Yolu'nda yaklaşık 15 bin metrekare alan üzerine inşa edilen Yeni Şehirler Arası Otobüs Terminali; 8.226 metrekare kapalı alana, 6.556 metrekare yarı açık alana sahip olacak.    

Şehrin kimliğine değer katacak yeni otobüs terminali bünyesinde; 42 adet bilet gişesi, 18 adet dükkân, 2 adet restoran-kafe, büfe, bay-bayan wc, abdesthane, duş ve mescitler, şoför dinlenme odaları, çocuk oyun alanları ve 49 adet peron yer alacak.

mehmet karakılıçmehmet karakılıç