YEREL
Giriş Tarihi : 08-03-2021 09:35   Güncelleme : 08-03-2021 09:35

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI: KADINLARIMIZ, MEDENİYET BİRİKİMİMİZİN İNŞASINDA ÖNEMLİ BİR ROL ÜSTLENMİŞLERDİR

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI: KADINLARIMIZ, MEDENİYET BİRİKİMİMİZİN İNŞASINDA ÖNEMLİ BİR ROL ÜSTLENMİŞLERDİR

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Şerifoğulları 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada “Cennet annelerin ayakları altındadır’ sözünün muhatabı olan kadınlarımızın daha mutlu ve huzurlu bir yaşam sürdürebilmelerini sağlamaya katkı sağlamak bizlerin en önemli görevidir” diye kaydetti.

ŞERİFOĞULLARI: KADINLARIMIZ, MEDENİYET BİRİKİMİMİZİN İNŞASINDA ÖNEMLİ BİR ROL ÜSTLENMİŞLERDİR

Başkan Şerifoğulları mesajında şu ifadelere yer verdi; “Sınırsız sevgi, şefkat ve fedakarlıklarıyla hayatımızın merkezinde yer alan kadınlarımız, medeniyet birikimimizin inşasında önemli bir rol üstlenmişlerdir. Tarihimiz boyunca Türk kadını siyasi, sosyal ve kültürel hayatımızda hep başrolde yer almış, hayatın her safhasında her türlü sorumluluğu paylaşmıştır.  Milli mücadelede olduğu gibi 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilen hain darbe girişiminde de mermilere ve tanklara kendini siper eden kadınlarımız, gösterdikleri cesaret ve mücadeleleriyle bu günün Nene Hatun’u, Şerife Bacı’sı, Tayyar Rahmiye Hanım’ı ve Kara Fatma’sı olmuşlardır” dedi.

ŞERİFOĞULLARI: CENNET ANNELERİN AYAKLARI ALTINDADIR

Başkan Şerifoğulları, “Peygamber Efendimizin, ‘Cennet annelerin ayakları altındadır’ sözünün muhatabı olan kadınlarımızın daha mutlu ve huzurlu bir yaşam sürdürebilmelerini sağlamaya katkı sağlamak bizlerin en önemli görevidir. Elazığ Belediyesi olarak, bugüne kadar Elazığlı hanımefendi kardeşlerimizin yanında olarak onlara destek verdik. Bu kapsamda son olarak Elazığ Belediyesi çatısı altında kurduğumuz Kadın Meclisimizle birlikte, kadınlarımızın toplumsal yaşamda etkinliklerini artırmak ve aziz şehrimizin gelişiminde etkin söz sahibi olmalarına katkı sağladık. Bu vesileyle şehit anneleri ve şehit eşleri başta olmak üzere tüm kadınlarımızın ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, sağlık ve mutluluk diliyorum” söyledi.