YEREL
Giriş Tarihi : 16-10-2020 15:29   Güncelleme : 16-10-2020 15:29

BAŞKAN ÖZTÜRK: ADALETSİZ BİR CEZA

BAŞKAN ÖZTÜRK: ADALETSİZ BİR CEZA

TFF’nin puan silme cezasının kararından ardından Elazığspor Kulüp Başkanı Selçuk Öztürk Kanal Fırat Televizyonunda yayınlanan “Furkan Dilaver ile Son Baskı” canlı yayınına bağlanarak sert açıklamalarda bulundu.

Bazı kulüplere küme düşürme kaldırılırken Elazığspor’a ceza kesilmesinin adaletsizlik olduğunu belirten Kulüp Başkanı Öztürk, “Adaletsiz bir ceza. Hakkımızı sonuna kadar savunacağız. Şimdi savaşımızı, mücadelemizi vereceğiz. Öyle bir dünya yok. Örnek veriyorum, Kayserispor bir anda 100 milyon gelirden 15 milyona düştüğü zaman otomatikman eksi 3’ü yiyecek miydi, yiyecekti. Malatya aynı şekil. Onları küme düşürmekten kurtaracak. Burada bize futbolculardan imza alamadınız eksi 3 puanla başlıyorsunuz. Öyle bir dünya yok. Öyle bir adalet yok. Biz bunun savaşını vereceğiz. Biz bu adaleti kabul etmiyoruz. 3 gün önce federasyonumuza müracaat ettim. Bırakın pandemiyi, 20 bin konut yıkılacak Elazığ’da, benim 35 senelik binam çökecek, iki tane antrenman saham yanmış, sürüm sürüm sürünecek, bu tarafta eksi 3 yiyeceğiz. Adaletse herkese adalet” ifadelerini kullandı.

 “GEREKİRSE ULUSLARARASI İNSAN HAKLARI MAHKEMESİNDE HAKKIMIZI ARAYACAĞIZ”

Türkiye’de olmazsa uluslararası mahkemelere gideceklerini belirten Elazığspor Kulüp Başkanı Selçuk Öztürk, “Hz. Ömer adaletini istiyoruz. Bizim suçumuz ne? Küme düşürme gelseydi, küme düşen hiçbir takım mali frey play zaten sağlayamazdı. Malatyaspor’a, Kayserispor’a 100 milyonluk gelirden 15 milyona düştüğü zaman kim onlara imza verirdi. Küme düşme kalktığı için tekrar gelir 100 milyona çıkınca nasıl olsa paramızı alırız diye imza verdiler. Peki bizim suçumuz ne? Böyle bir adaleti ben kabul etmiyorum. Yarın CİMER’e şikayet edeceğiz, Federasyona şikayet edeceğiz, UEFA’ya gideceğiz, FİFA’ya gideceğiz. Kafana göre küme düşmeyi kaldırırsın bu tarafta mali belgeler eksik diyor. Küme düşürme yetkini kaldırma yetkin varsa futbol federasyonu olarak bizi de bağışlayacaksın bu sene. Küme düşürmeyi kaldırıp 100 milyon gelirden 15 milyon gelire düşürmeyi önlerken, bana gelip diyorlar ki ‘valla kusura bakma futbolculardan imza alamadın eksi 3 yedin.’ Gerekirse Uluslararası İnsan Hakları Mahkemesinde hakkımızı arayacağız. Ya bunu Türkiye düzeltecek ya da biz savaşacağız. Ben savaştan kaçmam. Sayın Cumhurbaşkanımıza yazacağız. Sahibimiz olmadığı için CİMER’e düştük. Elazığspor’un hakkını kimseye yedirmem” şeklinde konuştu.