YEREL
Giriş Tarihi : 20-05-2021 10:50   Güncelleme : 20-05-2021 10:50

Başkan Akbaba: Canlı hayvan pazarında sona gelindi

Başkan Akbaba: Canlı hayvan pazarında sona gelindi

Karakoçan Belediye Başkanı Ayhan Akbaba, seçimlerden önce ilçe sakinlerine verdiği sözleri tutuyor olmanın mutluluğunu yaşıyor. Başkan Akbaba; 1 milyon 200 bin TL yatırım bedeli olan Karakoçan Belediyesi Canlı Hayvan Pazarı’nda sona gelindiğini müjdeleyerek, ilçesinin 40 yıllık sorununu çözmenin mutluluğunu yaşadığını belirtti.

İlçe halkının sorunlarına eğilen hem deprem hem de pandemiye rağmen seçim vaatlerini yerine getirmeye gayret gösteren Karakoçan Belediye Başkanı Ayhan Akbaba, ilçe sakinlerine bir müjde daha verdi.

Başkan Akbaba, “Değerli Karakoçan halkı, seçimde söz verdiğimiz gibi; Karakoçan’ın uzun yıllardır sıkıntı çektiği bir sorunu daha çözme aşamasındayız. Biliyorsunuz canlı hayvan pazarı 20- 30 yıldır ilçemizin gündeminde olan bir meseleydi. İlçemizde besi hayvanları ile ilgili işletme sahibi olan besicilerimiz vardı. Bunlar hayvanlarını satarken ciddi sıkıntılar çekmekteydi. Özellikle bizlerin saat kulesi dediği mekânlarda bu satışlar gerçekleşmekteydi. Derme çatma yapılarda canlı hayvan pazarı yapılmaktaydı. Bu da hem besicilere sıkıntı hem de ilçemizde görsel kirliliğe neden oluyordu. Artık canlı hayvan pazarımızın inşasında sona gelindi” dedi.

 “1 MİLYON 200 BİN TL’YE MAL OLAN PROJEDE SONA GELİNDİ!”

1 milyon 200 bin TL’lik yatırıma dair bilgiler veren Başkan Akbaba; “Canlı Hayvan Pazarının %80 DAP hibesi ve % 20’si ise belediyemizin desteği ile yapıldı ve 1 milyon 200 bin TL’lik bir yatırım yükseldi. 5 Dönüm arazi üzerinde; 12’si büyükbaş, 16’sı küçükbaş padoklarımızın bulunduğu Karakoçan Belediyesi Canlı Hayvan Pazarı ilçemize ve yıllarca toz toprak içinde hayvanlarını satmak zorunda kalan besicilerimize hayırlı olsun. %80 hibe desteğinden dolayı DAP Bölge Başkanlığına teşekkür ediyorum. Çalışmamız yapıldı ve işin % 90’nı da bitirdik. Yaklaşık 15 gün içerisinde toparlayarak açmayı planlıyoruz” diyerek emeği geçenlere teşekkür ederek, ilçelerine projenin hayırlı olmasını temenni etti ve bir sözlerini daha yerine getirmenin ve 40 yıllık bir sorunu çözmenin mutluluğu içerisinde olduğunu belirtti.