YEREL
Giriş Tarihi : 30-08-2021 08:14   Güncelleme : 30-08-2021 08:14

Balakgazi Parkı ve Cam Seyir Terası Açılış Töreni Gerçekleşti

Balakgazi Parkı ve Cam Seyir Terası Açılış Töreni Gerçekleşti

Elazığ Belediyesi tarafından Harput’ta yapılan Balakgazi Parkı ve Cam Seyir Terası resmi açılış töreni gerçekleşti.

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın prestij projeleri arasında yer alan ve Harput turizmine değer kazandıran çalışma doğrultusunda, Balakgazi Parkı önündeki kayalıklar üzerine, 220 metrekare zemine sahip cam seyir terası inşa edildi. Toplam 5 bin 800 metrekarelik alanda komple bir çevre düzenleme ve peyzaj çalışması gerçekleştirildi. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte Balakgazi Parkı ve Cam Seyir Terası resmi açılış töreni gerçekleştirildi.

Açılış Törenine Vali Erkaya Yırık, AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, AK Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, İl Genel Meclis Başkanı İbrahim Şerbet, AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, ilçe ve belde belediye başkanları, STK temsilcileri, mahalle muhtarları, kurum müdürleri ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

 “BELEDİYELER HİZMET MAKAMIDIR”

Açılış töreninde konuşan Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları; “Bu şehre hizmet etmeyi bizlere nasip eden Rabbime binlerce kez hamt olsun. Biliyorum ki bu paye payelerin en mukaddesidir. Belediyeler hizmet makamıdır ve bu makamın olmazsa olması hizmet sevdasıdır. Göreve başladığımız günden itibaren inançla, aşkla ve samimiyetle ihtiyaçlar doğrultusunda şehrimizin her bir köşesine hizmeti nakşediyoruz. Memleketimizin her bir köşesini hizmetlerle taçlandırıyoruz. Elazığ Belediyesi olarak fiziki, sosyal, sportif, kültürel çalışmalarla şehrimizi her geçen gün bir adım daha öteye taşıyoruz. Alt yapıdan üst yapıya, kültürden sanata her alanda şehrimizin gelişimine katkı sağlayarak bu şehirde yaşayan her bir hemşehrimize kaliteli yaşam alanları sunuyor, sosyal projelerimizle de hayatın her anına dokunarak insanımızın yaşamlarına katkı sunuyoruz. Söz verdiğimiz ve sizlerin yıllardır özlemini duyduğu beklediği projeleri bir bir hayata geçiriyoruz” ifadelerini kullandı.

Kurdele Kesiminde konuşan Elazığ Valisi Erkaya Yırık; “Kısa süre önce Çaydaçıra’da binlerce insanımızın güzel bir şekilde vakit geçireceği Kent-Köy projesini gerçekleştiren değerli belediye başkanımız bugünde burada sizlerin huzurlarında tarihte genç yaşta hükümdar olan adaleti ile temayüz etmiş Balakgazi komutanın adıyla bu güzel parkı Balakgazi Parkı’nı ve Cam Seyir Terası’nı sizlerin hizmetlerine sunmuş. Ben kendisini tebrik ediyorum. Hayırlı olsun. Bugün burada bu kurdeleyi hepinizin adına buradaki hazirun ile birlikte kesiyoruz. Teşekkür ediyorum, tebrik ediyorum. Güle güle, esenlikle, huzur içerisinde bu parkta güzel vakitler geçirin. Hepinize hayırlı akşamlar diliyorum, saygılar sunuyorum” dedi.

İl Protokolünün kurdele kesimi ile gerçekleştirilen açılış töreni Harput Musikisi ile devam etti.