YEREL
Giriş Tarihi : 06-06-2022 13:13

ALAN, ELAZIĞ TSO BAŞKANLIĞINA ADAYLIĞINI AÇIKLADI

ALAN, ELAZIĞ TSO BAŞKANLIĞINA ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Önceki dönem Elazığ Ticaret Sanayi Odası Başkanı İdris Alan, 2022 yılı Ekim-Kasım aylarında yapılacak olan Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı seçimlerinde aday olduğunu açıkladı.

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığında seçim heyecanı başladı. Bu yıl içerisinde gerçekleşecek olan seçimlerde başkan adayları da netleşmeye başladı. Elazığ Ticaret Sanayi Odasıönceki dönem Başkanı İdris Alan, düzenlediği basın toplantısında başkanlığa adaylığını açıkladı. Bir otelde basın mensuplarının katılımıyla düzenlenen toplantıda adaylığını açıklayan İş İnsanı Alan, adaylık hakkında açıklamalarda bulundu.

Yarım kalan projelerini hayata geçirmek için yeniden Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığına aday olduğunu açıklayan Alan yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“YAPILAN ÇALIŞMALARI YETERLİ GÖRMEDİK”

Daha önceki Başkanlık dönemimizde Allah’a şükür sizin desteğinizle çok şükür güzel işler yaptık. İlimizin sorunlarıyla ilgili çözüm ürettik, gündem yarattık. Görevi devrettiğimizde de ifade etmiştik. 4 Sene çok çabuk geçer diye. Mevcut başkanımızın 23 projesi vardı. Bizde Elazığ’ı düşündüğümüz için inşallah bu projeler yerine getirilir diye temennide bulunmuştuk. 4 sene geldi geçti. Mevcut başkanımızın deprem sürecinde, pandemi sürecinde daha güzel işler yapacağı bir süreçte arkadaşlarımızla yaptığımız istişareler sonucu bu çalışmaları yeterli görmedik. Biz bu çalışmaları yeterli görmediğimizden dolayı tekrar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı için adaylığımızı açıklamak için buradayız” dedi.

“YARIM KALAN İŞİMİZİ TAMAMLAMAK İÇİN ADAYLIĞIMIZI AÇIKLIYORUZ”

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı seçimlerinin Ekim-Kasım aylarında olacağını söyleyen Alan, “Arkadaşlarımızla birlikte defalarca ilimizin durumuyla ilgili istişareler yaptık. Siz değerli basın mensuplarıyla birlikte Allah nasip ederse yarım kalan işimizi tamamlamak için adaylığımızı açıklıyoruz. Allah çıktığımız bu yolda bizleri utandırmasın” dedi.      

“KREDİ GARANTİ FONU ŞUBESİ DİYARBAKIR’A VERİLDİ”

Başkan Adayı Alan, “2016 yıllarında çok büyük mücadeleler vererek Kredi Garanti Fonu’nun 40. ŞubesiniElazığ’a getirdik. Ancak uzun bir süredir Elazığ’da Kredi Garanti Fonu yok. Şu anda bölge olarak Kredi Garanti Fonuşubesi Diyarbakır’a verildi. Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı görevinde biz olsaydık kesinlikle bunun için elimizindin gelen her şeyi yapardık. Bu bile bizim için çok önemli” diye ifade etti.

“MADEN SÜRECİ DAHA GÜZEL YÖNETİLEBİLİRDİ”

Maden’de tespit edilen rezervlerle ilgili olarak sürecin daha güzel yönetilebileceğini ifade eden Başkan Adayı Alan, “Ticaret Odası Başkanlığı bünyesinde Maden’deki rezervler sürecini bende takip ettim. Başkanımızın iyi niyetli bir şekilde yola çıktığını düşünüyorum ama bize göre o süreç daha güzel yönetilebilirdi. Daha ılımlı, daha politik yaklaşım içerisinde olunabilirdi. MTA’nın yapmış olduğu araştırmalar sonucu 3 buçuk sene içerisinde yüzde 30 olan bölümünde maden sahası tespit edilmiştir. Bunun yüzde 70 olan bölümünün araştırılması da 10 seneye tekabül eder. O yüzden kaybeden Elazığ. Çünkü Elazığ’ın beklemeye tahammülü yok. Bu konuyu ilerleyen zamanlarda gündem programlarında açıklayacağım” dedi.

“ÜYELERİMİZİN BİZLERİ ARADIKLARININ KANAATİNE VARDIK”

2018 yılında yapılan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı’nı kaybetmesinin ardından özeleştirilerde bulunduklarını ifade eden İş İnsanı Alan, “Geçen 4 yıl içerisinde boş durmadık, esnaflarımızı gezdik, problemlerini sorunlarını dinledik. Aynı zamanda bizlere neden oy vermediklerinin istişarelerini yaptık. 4 yılın ardından ekip arkadaşlarımızla birlikte yaptığımız çalışmalar, istişareler sonucu esnaf üyelerimizin bizleri aradıklarının kanaatine vardık. Şu an da başkanlık için adaylığımızı o yüzden açıklıyoruz” diye konuştu..

 

 

 

mehmet karakılıçmehmet karakılıç