YEREL
Giriş Tarihi : 21-07-2021 19:52   Güncelleme : 21-07-2021 19:52

Aktaş ; Zülfü Ağar Polis Meslek Yüksekokulu’nun temeli atılacak

Aktaş ; Zülfü Ağar Polis Meslek Yüksekokulu’nun temeli atılacak

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, Zülfü Ağar Polis Meslek Yüksekokulu’nun temelinin kısa süre sonra atılacağını söyledi. Aktaş Malatya Yolu’nda bin 500 dönüm alan üzerinde yapılacak okulun sosyal donatıları, eğitim alanları ile Elazığ’a yakışan bir proje olacağını kaydetti.

1982 yılında eğitim vermeye başlayan ve 2016 yılında depreme dayanıklı olmadığı gerekçesiyle öğrenci alınmayan ve sonrasında yıkımı gerçekleşen Zülfü Ağar Polis Okulu’nun yerine yenisi yapılacak.

Kurban Bayramı’nı memleketi Elazığ’da geçiren Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, yıkılan polis okulunun yerine yenisinin yapılacağı müjdesini verdi.

"BİR İKİ AY İÇERİSİNDE İLK KAZMA VURULACAK"

Aktaş yaptığı açıklamada; "Zülfü Ağar Polis Meslek Eğitim Merkezi binasının yapımının sonuna geldik. Bildiğiniz gibi 1980’li yıllarda yapılmıştı ve 2016 yılında yapılan deprem performans testinin sonucunda kullanılamaz halde olduğu rapora bağlanmıştı dolayısıyla 2016’dan beri polis okuluna öğrenci kabul edilmedi. Tabelası indirilmemişti okul resmi olarak kapatılmamıştı ama öğrenci alımı yoktu. Geçen sene biz bu konu ile ilgili girişimlerimize başladık. Öncelikle Hankendi’ye varmadan bin 500 dönümlük bir arsanın tahsisini gerçekleştirdik. Daha önceki okulumuz 30 dönüm civarındaydı oraya yapmamız uygun olmaz kanaati oluşmuştu. Ocak ayında açıklanan 2021 Devlet yatırım planına girdi devam eden süreçte arkadaşlarımız proje hazırlıklarını başlayarak işi projelendirdiler ve tamamladılar. Proje Elazığ Valiliği’ne ihale talimatı ile gönderildi Allah nasip ederse bir iki aylık süreçte ihalesi tamamlanarak ilk kazma vurulacak. Çok güzel bir proje oldu hem Selçuklu hem de Harput mimarisine uygun bir proje yapıldı. Sosyal donatıları ile birlikte spor salonları ve derslikleri ve yurt binaları ile gerçekten çok şık ve güzel bir proje oldu. Elazığ’a yakışan bir proje oldu" ifadelerine yer verdi.