YEREL
Giriş Tarihi : 24-11-2020 08:33   Güncelleme : 24-11-2020 08:33

AKÇAKAYA'DAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

AKÇAKAYA'DAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Osmanlı Diriliş Ocakları Federasyonu Elazığ İl Başkanı Savaş Akçakaya, 24 Ocak Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Akçakaya mesajında, eğitim öğretim konusunun ülkemizin her zaman önceliği olduğuna dikkat çekerek, "Cumhuriyetin ilanı ile birlikte büyük bir eğitim seferberliği başlatılarak, değerli öğretmenlerimizin gösterdiği azim ve fedakârlık sayesinde bugünlere ulaşılmıştır" dedi.

24 Ocak Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayımlayan Osmanlı Diriliş Ocakları Federasyonu Elazığ İl Başkanı Savaş Akçakaya, mesajında şu ifadelere yer verdi;

"Ülkelerin ekonomik ve toplumsal yaşamlarının iyileştirilmesi, kalkınması ancak eğitim öğretime gereken hassasiyetin gösterilmesi ile mümkündür.

İşte bu nedenle eğitim öğretim konusu ülkemizin her zaman öncelikleri arasında yer almış ve Cumhuriyetin ilanı ile birlikte büyük bir eğitim seferberliği başlatılarak, değerli öğretmenlerimizin gösterdiği azim ve fedakârlık sayesinde bugünlere ulaşılmıştır.

Öğretmenlik büyük emek, hoşgörü, fedakârlık ve sabır isteyen ulvi bir meslektir.

Aziz ATATÜRK'ün Başöğretmen unvanını kabul ettiği tarih olan 24 Kasım'ın Öğretmenler Günü olarak kutlanması, devletimizin öğretmenlere verdiği değerin ve önemin bir göstergesidir.

Toplumsal yaşantımızda saygın bir yeri olan değerli öğretmenlerimizin yetiştirmekte olduğu kuşak, ülkemizi gelişmiş ülkeler içerisinde söz sahibi yapacak, onların hoşgörüleri, bilgi ve birikimleri şimdiye kadar olduğu gibi ülkesine, milletine yürekten bağlı, ülkesini ve milletini seven, kendine güvenen, araştıran, sorgulayan kişilikli öğrenciler yetiştirmeye fazlasıyla yetecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle; çocuklarımızın, ülkesine, milletine ve insanlığa faydalı bireyler olmaları yolunda fedakârca çabalayan, onlara yoğun emek, özveri, sabır ve hoşgörü göstererek her yönden gelişmelerine büyük katkı sağlayan, eğitimin temel taşı, vazgeçilmezleri öğretmenlerimizin öğretmenler gününü en içten duygularımla kutluyor, saygılar sunuyorum."