YEREL
Giriş Tarihi : 14-11-2020 21:08   Güncelleme : 14-11-2020 21:08

AK PARTİ DEPREMDE HAYATINI KAYBEDEN VATANDAŞLAR VE AZERBAYCAN ŞEHİTLERİ ADINA FİDAN DİKTİ

AK PARTİ DEPREMDE HAYATINI KAYBEDEN VATANDAŞLAR VE AZERBAYCAN ŞEHİTLERİ ADINA FİDAN DİKTİ

Ak Parti Elazığ teşkilatı Elazığ ve İzmir depreminde hayatını kaybeden vatandaşlar ve Azerbaycan şehitleri adına Ak Parti Hatıra Ormanına Fidan Dikimi gerçekleştirdi.

Ak Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım ‘’ Bugün bir fidan bir nefes programı etkinliğinde ağaç dikmek için bir araya geldik. Milletvekilim, belediye başkanım ve teşkilatımızın mensupları ve hepsinden gençler çocuklar ve aileler ile bu etkinliğe katıldık. Hedefimiz Kasım ayı içerisinde 223.000 fidan dikimi sağlamak. Bildiğiniz üzere her bir fidan bir nefes anlamına geliyor. Biz bu etkinlikleri çok uzun bir süredir yapıyoruz. Geçen yıl bu etkinlikleri çok yoğun bir şekilde yaptık bu yılda devam ediyoruz. İnşallah bunlara devam edeceğiz. Çok önemli şeyler var bunları söylemeden geçemeyeceğim. Dünyada 100 tane önemli orman arasında 9 tanesi Türkiye’miz de bulunmakta. Bu çok önemli bir şey yani orman nefes almak ve geleceğe miras için en önemli şeylerden birisi. Bugün burada Elazığ’daki depremde hayatını kaybedenlerin, İzmir’deki depremde hayatını kaybedenlerin Azerbaycan’da şehit olanların her biri adına künyeleri belirli bir şekilde fidanlarımızı diktik. İnşallah bunlar yeşerecek burası da nefes alacak alan olacak. Ancak biz bunları yaparken birtakım muhalifler bizim bu etkinliklerimizi gölgelemek istiyorlar. Bizde bunların inadına her fırsatta hiç durmadan ağaç dikmeye çalışırken terör örgütü de bu ülkede dikilen ağaçları ormanları yakmaya devam ediyor. Ne yazık ki muhalefet bu yangınlara laf etmezken bizim diktiğimiz her bir fidanın nefes olduğu bu etkinliği bir şekilde laf etmek istiyorlar. Buda onların acizliğini gösterir. Bugün burada Ak Parti ailesi olarak güzel bir etkinliğe katıldık inşallah bu etkinliğimiz güzel bir şekilde devam edecektir. ‘’ şeklinde konuştu.

Ak Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık, “Bugün çok kıymetli hemşehrilerimizle teşkilatımızla birlikte hakikaten Türkiye için çok önemli Elazığ için çok önemli bir etkinliğindeyiz. Biliyorsunuz en çok ağaçlandırma etkinliği Ak Parti döneminde oldu. Biz bu sloganla her fidan bir nefes sloganıyla yıllardan beri Türkiye’yi yeşillendirmeye Türkiye’yi güzelleştirmeye daha iyi daha güzel bir Türkiye evlatlarımıza bırakmak için çaba sarf ediyoruz. Eleştirenler olabilir ama biz biliyoruz ki burada büyüyen her fidanla birlikte çocuklarımızın geleceği garanti altına alınacak. Çocuklarımızın geleceği de buradaki fidanlar gibi yemyeşil yeşerecek. Türkiye’de yeşil daha yaşanabilir ve daha güzel bir Türki’ye çocuklarımıza bırakacağız. O yüzdendir ki bugün çocuklarımızla birlikte can sularını verdik ağaçlarımızın bizim Kasım ayı boyunca Elazığ 223.000 hedefimiz var. İnşallah bu sayıları katlayarak büyütmeye hedefimiz var” ifadelerini kullandı.

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, “Çok önemli bir aktiviteye imza attık. Tabi her yılın 11. Ayın 11’inde Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde tüm Türkiye’ye nefes olabilme adına 11 milyon ağaç dikme hedefiyle 3 gündür sahadayız. Orman Bölge Müdürlüğü’müzün çok hummalı bir çalışması var. Tabi bizlerde teşkilatlar olarak ve yerel yönetimler olarak bu çalışmalara katkı sunabilmek için ekibimizle birlikte gayretli bir şekilde çalışıyoruz. Bugünde burada AK Parti Hatıra Ormanı’nda yine Sayın Cumhurbaşkanımızın adına, eşinin adına, rahmetli annesinin adına ve tüm teşkilat üyelerimizin adına ve aynı zamanda sayın il başkanımızın ifade ettiği gibi Elazığ ve İzmir depreminde vefat eden hemşehrilerimiz adına bugün ağaçlarını diktik. Yine Azerbaycan’da şehit düşen soydaşlarımızın adına ağaçlarını diktik. Bizler tabi daha fazla yeşil metrekare alanını arttırabilmek, daha fazla fidan dikebilme adına yerel yönetimler adına 7 gün 24 saat mesai mefhumu gözetmeden çalışıyoruz. Göreve geldiğimiz günden itibaren 18 ayda 30’un üzerinde şehrimize yeni park kazandırdık. Sadece 2 parkımızın metrekaresi 100 bin metrekarenin üzerinde. Ulukent’te 37 bin metrekare, Çaydaçıra Mahallesi’nde inşa ettiğimiz kent köy projesinde 45 bin metre karelik yeşil alanı çocuklarımızın, gençlerimizin ve tüm hemşehrilerimizin hizmetine sunuyoruz. Bizler yeşili arttıracağız. Bizler ağaç dikeceğiz. Yeni fidanları topraklarla buluşturacağız. Bu şehri, bu ülkeyi daha yaşanabilir, daha müreffeh bir şehir ve daha müreffeh bir ülke olarak kılabilmek adına hep birlikte teşkilat olarak sahadayız, çalışmalarımıza da devam edeceğiz’’ dedi.